Diş Eti Çekilmesine Karşı Kekik Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
11 Temmuz 2024

Diş Eti Çekilmesine Karşı Kekik Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Diş eti kekik, tedavisi diş etlerinin çekilmesi ya da diş eti iltihaplanması açısından etkin bir kür olarak bilinen kekik kürü, uygulanmaya başlanmasından bir süre sonra sorunun ortadan kalkmasını ve diş sıhhatinin geriye kazanılmasını sağlamaktadır.

Diş eti çekilmesi epeyce sık karşılaşılan bir rahatsızlık ağızda görüntüyü çok fazla bozduğundan sinirleri bozucu bir görünüm meydana çıkıyor o nedenle tedavisini her birey sabırsızlıkla öğrenmek ister fakat tıpta başka bir deyişle çağdaş tıpta bunun rehabilitasyonu yok. Başka bir deyişle bir diş hekimine gittiğinizde sizlere bir tedavi uygulayamaz zira rehabilitasyonu artık tıpta yoktur yalnızca diş eti çekilmesini önleyici önlemler alır diş eti çekilmesine neden olarak oluşturan sebepleri ortadan kaldırarak diş eti çekilmesinin ilerlemesini durdurur bunun dışında bir şey yapmazlar. Fakat bitkisel tedavi yöntemi ile bu rahatsızlığı mucizevi bir biçimde iyileştirmek olasıdır. Bu konuda İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bitkisel tedavi yolunu deneyen pek çok hasta pozitif netice aldı. Sizin de denemenizi şiddetle öneririz ifade edilecek kür çok fazla kolay. Kekik kürü diş irini ya da diş çekilmesine benzersiz etki yapacak sizi hayrete düşürecek netice verecektir. Diş eti rahatsızlıklarına neden olabilen iltihaplı hastalıklar, dişi çevreleyen kemik yapısında meydana gelmesine neden olur. Bu sebepler kemik yapısının çekilmesine, bunun sonucu olarak ise diş etinin de diş minesinin hepten altına doğru çekilmesine yol açar. Diş eti çekilmesi estetik olarak güzel görünmediği benzeri sıhhatli dişlerin dahi kaybına neden olabilmektedir. Geç kalınmadan rehabilitasyona başlandığı taktirde diş eti çekilmesi daha kolay tedavi edilir ve diş kaybı yaşanmadan sorun çözülür.

Diş eti Çekilmesi Rehabilitasyonu 

Diş eti çekilmesi 3 formülle tedavi edilir. Bunlar; dişte meydana iştirak eden hasarın tedavi edilmesi, diş hassasiyetinin giderilmesi, cerrahi işlemle diş etinin çekilmesidir.

Diş eti Çekilmesi İçin Bitkisel Tedavi 

Diş eti çekilmesinde doktorunuzun uyguladığı rehabilitasyonun yanı sıra şifalı nebatlardan da faydalanarak iyileşme sürecini destekleyebilirsiniz. Diş eti çekilmesi bir diş eti hastalığıdır ve çoğunlukla diş taşına ilişkili olarak oluşur ve sonucu olarak diş eti aşağıya ya da yukarıya gerçek çekilir. Diş eti kanaması olarak da sonuçlanan bu rahatsızlık epeyce mühimdir. Diş eti çekilmesi rehabilitasyonunda pek çok yöntem kullanılmaktadır fakat biz sizlere Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun mucizevi kekik kürü tedavisini anlatacağız. Saraçoğlu diş eti çekilmesini sıhhatsiz beslenmeye ve yeteri civarı sebze meyve desteği alınmamasıyla yorumluyor. Fakat bu rahatsızlığa yakalananlar amaçlı ise mucizevi bir iksirden bahsetmekte, kekik kürü. Antibakteriyel bir tesiri var olan kekik kürü yabancı diş hastalıklarında da pozitif neticeler almaya yardımcı olmaktadır. Diş eti irini amaçlı kekik kürü ile mükemmel neticeler alabilmek amaçlı gerekli olan gerekli malzemeler ve kürün uygulanışı şu şekilde:

Kekik kürü Nasıl Yapılır?
  • Bir su bardağının 1/3'ü civarı suyun içerisine 3 çay kaşığı kekik (Bilhassa bulabilirseniz dağ kekiği) atıp 5-6 dk kaynatın.
  • Kaynattıktan daha sonra ılımaya bırakın
  • Artık kürünüz hazırdır.
Kekik kürünün kullanımı

Her zaman yaptığınız gibi dişlerinizi diş macunu ile fırçaladıktan daha sonra ağzınıza bir parça hazırlamış olduğunuz kekik kürünü alın ve diş fırçası yardımıyla 4-5 defa fırçalayın. 2 ay zamanla günde 3 defa bu uygulamayı yapmanız Saraçoğlu aracılığıyla önemle vurgulanmaktadır. Son olarak diğer bir önemli kısım ise hazırladığınız kekik kürünü her gün olarak kullanmanızdır. Her gün yeni bir kekik kürü hazırlamaya önem vermelisiniz.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Oya

13 Mayıs 2024 Pazartesi

Bende de var aynı sorun 😢 tatlı yerken soğuk su içerken sızlıyo dr a gitmeye korkuyorum.araştırırken gördüm bende denicem inşallah sonuç alırım.birde dağ kekiği aktarlarda olur mu organik olanı ?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Oya hanım, yaşadığınız diş hassasiyeti gerçekten rahatsız edici olabilir. Doktora gitmekten korkuyorsanız, doğal yöntemleri denemek mantıklı bir adım olabilir. Dağ kekiği genellikle aktarlarda bulunabilir ve organik olanını da bulabilirsiniz. Yine de, bu tür sorunlar uzun süre devam ederse bir diş hekimine danışmanızda fayda var. Sağlıklı günler dilerim!

2. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Oya Hanım,

Aynı sorunu yaşadığınız için sizi çok iyi anlıyorum. Doktora gitmek bazen korkutucu olabilir ama sağlığınızı ihmal etmemenizi tavsiye ederim. Dağ kekiğini aktarlarda bulabilirsiniz; organik olanını tercih etmek isterseniz özellikle belirtmenizde fayda var. Umarım sizin de şikayetleriniz azalır ve rahat bir nefes alırsınız. Geçmiş olsun.

3. Cevap
cevap

Mislina

Olur bence doğal olanı daha fazla etki gösterir &128578;&128578;&128578;

soru

Funda

10 Mayıs 2024 Cuma

Diş eti çekilmesi nedeni ile kekik suyunu yaklaşık 1 ay kadar kullandım.dişlerimde bariz bir şekilde lekelenme,sararma oldu..Kekik suyunun bu tarz yan etkileri var mı?Bunu gidermek için ne yapabilirim ,lütfen yardım edin

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Funda Hanım,

Kekik suyu gibi doğal ürünler bazen beklenmedik yan etkilere neden olabilir. Dişlerinizdeki lekelenme ve sararmanın kekik suyundan kaynaklanma ihtimali var. Öncelikle bir diş hekimine danışmanız iyi olur. Diş hekiminiz uygun tedavi yöntemlerini önerebilir. Bu süreçte beyazlatıcı diş macunları kullanmayı deneyebilir ve dişlerinizi düzenli olarak fırçalamayı ihmal etmemelisiniz. Umarım kısa sürede istediğiniz sonuca ulaşırsınız. Sağlıklı günler dilerim.

2. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Funda Hanım,

Kekik suyu bazı kişilerde dişlerde lekelenme ve sararmaya neden olabilir. Bu tip yan etkiler, içeriğindeki bazı bileşenlerin diş minesine etki etmesinden kaynaklanabilir. Bu durumu gidermek için şu adımları izleyebilirsiniz:

1. Diş hekiminizden profesyonel temizlik ve beyazlatma hizmeti alabilirsiniz.
2. Dişlerinizi beyazlatıcı diş macunları ile düzenli olarak fırçalayabilirsiniz.
3. Evde doğal yöntemlerle diş beyazlatmayı deneyebilirsiniz, örneğin karbonat ve limon suyu karışımı ile dişlerinizi nazikçe fırçalayabilirsiniz. Ancak bu yöntemi sık kullanmamaya özen göstermelisiniz, çünkü aşırı kullanım diş minesine zarar verebilir.

Diş hekiminize danışarak en uygun çözümü bulmanız en sağlıklısı olacaktır. Geçmiş olsun.

3. Cevap
cevap

kaan

kardeşim ben elimde kekik suyuyla geziyorum hergün 750 ml içiyorum sürekli ağzımı kekik suyuyla çalkalıyorum vede dişlerimi onunla fırçalıyorum öyle bir etkisi olsaydı benim dişlerim sapsarı olurdu sen dişlerinin normal bakımını yapıp yapmadığından emin ol bence aksine kekik suyu dişleri temizlemekte ve dişetlerini güçlendirmekte büyük fayda sağlıyor tam 1 senedir aralıksız kullanıyorum bırakmayıda düşünmüyorum kekik suyu olmasa diş etlerim hayatı bana ızdırap eder bu kadar net bilgidir. kürün tarifindeki uygulama şekli bence yetersizdir dişlerini fırcaladıktan sonra bu kürü bir şişede yanında taşıyım gün içinde sürekli ağzını çalkalayıp yutmanı tavsiye ederim sana ve tüm diş eti rahatsızlığı olanlara

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kekik Türleri ve Özellikleri

Kekik Türleri ve Özellikleri

Editörün Seçtiği

Kekik Zayıflatır mı?

Kekik Zayıflatır mı?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Biberiye Portakal Kekik Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Biberiye Portakal Kekik Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kekik Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Kekik Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Kekik Mideye İyi Gelir mi?

Kekik Mideye İyi Gelir mi?

Kekik Nasıl Kurutulur?

Kekik Nasıl Kurutulur?

Kekik Suyu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kekik Suyu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Kekik Faydaları Nelerdir?

Kekik Faydaları Nelerdir?

Güncel

Kekik Üretimi Safhaları

Kekik Üretimi Safhaları